niedziela, 21 czerwca 2015

IWOSTIN SOLECRIN SPF 50+ Krem-żel do twarzy


WITAJCIE!


Dziś zaczyna się pierwszy dzień lata, więc już najwyższy czas pomyśleć o filtrze z porządną ochroną przed promieniami UV.  Muszę przyznać że moja przygoda z mocniejszymi filtrami zaczeła się dość niedawno bo dopiero rok temu. Po stosowaniu kremów z lekkimi kwasami moja skóra na twarzy zaczęła źle reagować na słońce, pojawiały się przebarwienia więc postawiłam na wyższą ochronę. Wcześniej również używałam filtrów ale ok 15-20 SPF. Długo szukałam kremu z dobrym filtrem niedrogiego, z ochroną 50+ oraz dostępnego w wersji do cery mieszanej. W końcu trafiłam na Krem-żel do twarzy SOLERCIN 50+ z firmy IWOSTIN, jest on przeznaczony dla skóry wrażliwej normalnej i mieszanej, jest hypoalergiczny.






OPIS PRODUCENTA:
  • Krem-żel do twarzy SPF 50+ Iwostin Solecrin dzięki kompleksowi składników aktywnych zapewnia bardzo wysoką ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.
  • Przyjemna konsystencja szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.
  • Kompleks filtrów: dwutlenek tytanu, Tinosorb® S, Avobenzone (filtry organiczne) oraz Tinosorb® M chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Zapobiega podrażnieniom oraz powstawaniu zmian barwnikowych.
  • Antileukine 6® – zabezpiecza DNA komórek skóry przed uszkodzeniami oraz wzmacnia naturalny system ochrony przeciwsłonecznej.
  • Witamina E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie skóry.
  • Hypoalergiczny,przebadany dermatologicznie, odpowiedni jako baza pod makijaż.
  • UVBSP: SPF 50+
  • UVA: PPD 25


Wskaźniki na filtrach:

SPF (Sun protecitive factor)
To wskaźnik stopnia ochrony przed promieniowaniem UVB. Mieści się w skali 2-50. Oznacza stosunek ilości promieniowania UV powodującego oparzenie podczas opalania się przy użyciu filtra do ilości promieniowania powodującego takie samo oparzenie bez stosowania filtra. Innymi słowy: SPF 20 oznacza, że u osoby stosującej kosmetyk o takim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej do oparzenia dojdzie po 20-krotnie dłuższym czasie niż bez zastosowania filtra. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że czas przewidziany na „bezpieczne” opalanie może ulec zmianie. Filtr bardzo łatwo zmywa się ze skóry podczas kąpieli, dlatego za każdym razem po wyjściu z wody warto posmarować się ponownie.

PPD (Peristent Pigment Darkening) i IPD (Immediate Pigment Darkening)

Wskaźniki te określają zdolność ochrony przed promieniowaniem UVA. IPD określa się efekty działania promieni UVA na skórę po 60 sekundach po zakończeniu ekspozycji na to promieniowanie. Faktor IPD to stosunek ilości promieniowania UVA potrzebnej do wywołania widocznej reakcji na skórze chronionej i niechronionej kremem z filtrem anty-UVA. W metodzie PPD efekty działania promieni UVA na skórę odczytuje się po 2 do 24 godzin po zakończeniu naświetlania, kiedy nasilenie pigmentacji powodowanej działaniem UVA jest już ustabilizowane. Wartość faktora PPD to stosunek ilości promieniowania UVA potrzebnej do wywołania widocznej reakcji na skórze chronionej i niechronionej kremem z filtrem anty-UVA. Faktor PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA. Faktor PPD jest obecnie najbardziej wiarygodnym współczynnikiem określającym stopień ochrony przed UVA.

SKŁAD:

                                                                OPAKOWANIE:


Produkt umieszczono w miękkiej tubce o pojemności 50 ml, ma ona  nakrętkę z klapką, co jest dość wygodnym rozwiązaniem.


   KONSYSTENCJA, WCHŁANIANIE:

Filtr ma białą  kremową konsystencje, która dobrze się rozsmarowuje i szybko się wchłania. Krem nie  bieli skóry, nie daje po wchłonięciu idealnego matu, ale nie pozostawia tłustej lepkiej warstwy, śmiało można używać go pod makijaż. 





ZAPYCHANIE, WARZENIE, PODRAŻNIANIE:


Nie zauważyłam aby krem powodował zatykanie porów, stosowany pod makijaż dobrze wygląda, nie  warzy się i nie tworzy efektu maski.  Zastosowany na powieki i pod oczy nie podrażnia oczu.

OCHRONA:

Krem ze względu na zawarte składniki aktywne i nowej generacji filtry mineralne oraz organiczne (dwutlenek tytanu, Parsol® 1789, Tinosorb® S, Tinosorb® M) zapewnia bardzo wysoką ochronę skóry wrażliwej i alergicznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Zawiera filtr immunologiczny Antileukine 6® który zabezpiecza DNA komórek przed uszkodzeniami oraz wzmacnia naturalny system ochrony przeciwsłonecznej. Ma SPF 50+ i PPD 25 .

CENA i DOSTĘPNOŚĆ:


Dostępny praktycznie w każdej aptece, ja zapłaciłam za niego w promocji  28 zł.

PODSUMOWANIE: 

Krem ten stosuję od kilku tygodni i cały czas świetnie się spisuje, choć wiadomo największe upały jeszcze przed nim;) Uważam, że jest to bardzo dobry filtr w rozsądnej cenie i świetnie się sprawdzi u osób z cerą normalną i mieszaną a także wrażliwą i alergiczną, gdyż jest hypoalergiczny. Jestem z niego bardzo zadowolona dlatego jeśli szukacie ochrony przeciwsłonecznej na wakacje to śmiało mogę go Wam polecić.


Dajcie znać jakich  Wy  filtrów używacie ?

Pozdrawiam:)


10 komentarzy:

  1. Ja na razie nie używam filtrów ale mam zamiar niedługo kupić. Może właśnie ten... :) pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam, sądzę że w tej cenie lepszego się nie znajdzie☺

      Usuń
  2. O, muszę przyznać, że ciekawa propozycja, ja ostatnio używam Vichy CS, ale nie do końca mi sie sprawdził, jak będę jechała na wakacje, to może Twój kupię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam i bardzo go sobie cenię na wakacjach ;) Z opaloną buzią wyglądam jakbym była brudna ;P
    Dołączam do obserwujących w G+ i pozdrawiam ;)
    Treepsy

    OdpowiedzUsuń
  4. wstyd się przyznać, ale wcale nie używam filtrów :D

    OdpowiedzUsuń
  5. O tej wersji jeszcze nie widziałam, jak zużyję swój, to może się skusze taki krem-żel.

    OdpowiedzUsuń
  6. Skąd wziełaś informacje o PPD? BO na opakowaniu nie było a szukałam właśnie takowej informacji..

    OdpowiedzUsuń